Athletic Pension

Bavorsko a Furth im Wald

Přijďte objevit kouzlo německého pohraničí v Furth im Wald. Toto malebné město v severovýchodním Bavorsku se pyšní svou bohatou historií a úchvatným okolím. Centrum města je vzdáleno jen 4 km od hraničního přechodu Folmava / Furth im Wald, což umožňuje snadný přístup z českého Domažlic a německého Chamu. Město je protnuto klidnou říčkou Chamb a nachází se v těsné blízkosti německé části Šumavy a Českého lesa.

Historie města sahá až do roku 1086. Město zažilo nejrůznější události, včetně husitských nájezdů a později slavných „Dračích slavností“, které jsou považovány za jedny z nejstarších v Německu. Město bylo postiženo velkým požárem v roce 1863, ale zároveň se stalo důležitým železničním uzlem, spojujícím Čechy a Horní Falci.

Furth im Wald je tvořeno 16 malebnými městskými částmi, které nabízejí pestrý mix tradice a moderního života. Město je dobře dostupné díky spolkové silnici B20, která ho propojuje s Berchtesgadenem a Rakouskem, a pokračuje na českou silnici I/26 směrem do Domažlic a Plzně.

Pro milovníky železnice je Furth im Wald skvělým výchozím bodem. Železniční trať zde spojuje českou Trať 180 z Plzně do Domažlic a dále do německého Schwandorfu, odkud lze pokračovat až do Mnichova nebo Řezna. Město má také přeshraniční vlakové spojení s Domažlicemi.