Athletic Pension

Cykloturistika

Vítáme vás v Domažlicích, skvělém výchozím bodě pro nezapomenutelné cyklistické dobrodružství! Pokud hledáte ideální destinaci pro rodinný výlet, máme pro vás tip na velmi oblíbený úsek: Domažlice – Havlovice – Babylon – Domažlice (16 km). Začnete na náměstí a projedete kolem Chodského hradu, následujte cyklotrasu č. 3 směrem k Havlovicím. Zde čeká akvadukt přes železniční trať a krásné Babylon s koupalištěm. Návrat bude ještě zábavnější, projedete se po hrázi rybníka a lesní cyklostezce 3a, která vás přivede zpět k akvaduktu. Z Babylonu se můžete vrátit vlakem, což je skvělá možnost.

Další skvělé okruhy čekají na vás v okolí Domažlic:

  • Výlet k Dračímu jezeru: Projedete okolím Dračího jezera, navštívíte historické centrum Furth im Wald a prozkoumáte Dračí muzeum. Zpátky se vrátíte cyklostezkou č. 2015 až do České Kubice.

  • Okruh Hrádek: Vydejte se na kopcovitý terén směrem k Hrádku, kde uvidíte památník Jana Sladkého Koziny a další zajímavosti.

  • Okruh Baldov: Zažijete krásu přírody na kopcovitých lesních cestách kolem Baldova. Uvidíte kapličku Nejsvětější Trojice, památník bitvy u Domažlic a sochařskou stezku.

  • K jeskyni Salka: Prozkoumejte zatopenou jeskyni u Pasečnice a pokračujte směrem k Babylonu.

Na trasách narazíte na řadu zajímavostí, jako jsou muzea, historické památky, krásná příroda a mnoho míst k odpočinku a občerstvení.

Takže nasaďte helmy, připravte kola a vydejte se na dobrodružství po okolí Domažlic, kde vás čekají malebné cyklistické trasy plné zážitků!